Կիրակի,
Օգոստոս
21,
2016
  • Հայերեն
  • English
  • Русский

Է.ԶՈՀՐԱԲՅԱՆԻ և Լ.ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ՀՈՒՇԱՄՐՑԱՇԱՐ

Է.ԶՈՀՐԱԲՅԱՆԻ և Լ.ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ՀՈՒՇԱՄՐՑԱՇԱՐ

Մարտի 28-ին Երևանի Խուլ Համրերի մարզապալատում տեղի ունեցավ հանրապետական մրցաշար նվիրված արցախյան հերոսամարտում զոհված ազատամարտիկներ Է.Զոհրաբյանի և Լ.Լարգսյանի հիշատակին: Մրցաշարն  արդեն ավանդական է և կազմակերպվում է ազատամարտիկների ձյուդոիստ ընկերների կողմից, մասնավորապես մեծ աջակցություն է ցուցաբերում Խաչատուր Հովակիմյանը, ում  իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում ձյուդոյի ֆեդերացիան: Առաջնությանը մասնակցեցին 151 մարզիկներ  հանրապետության 12 քաղաքների  21  մարզադպրոցներից: Բացման հանդիսավոր արարողությանը  ներկա էր և բացման խոսքով հանդես եկավ Ռոբերտ Գալստյանը: Կազմակերպիչները, երկարամյա անբասիր աշխատանքի համար  հատուկ նվերներով և շնորհակալագրերով պարգևատրեցին  մարզիչներ Գագիկ Աղամալյանին, Սամվել Ապիկյանին, Գագիկ Դաբաղյանին, Վարդան Խուգեյանին և Անդրանիկ Անդիկյանին:  Է.Զոհրաբյանի անվան հատուկ մրցանակ  շնորհվեց   38 կգ քաշային կարգում  1-ին տեղը գրաված Յուրի Իսրայելյանին     /Մալաթիա-Սեբաստիա Համալիր Մարզադպրոց / և Լ.Սարգսյանի անվան հատուկ մրցանակ՝  +73 կգ քաշային կարգում 1-ին տեղը գրաված Էրիկ-Գոռ Համզոյանին                / Դինամո ՄՀԿ /: Առաջնությունն անցավ բարձր մակարդակով և մրցանակակիրներ դարձան`

                38 կգ

Իսրայելյան Յուրի      Մ/Ս

Ազարյան Արսեն        Մ/Ս

Ադամյան Դավիթ      ՆՀՏ

Վարդանյան Գևորգ   Մարալիկ

                   42 կգ

Ավետիսյան Կարեն   Մ/Ս

Հակոբյան Սերգեյ       ՀՄՄ

Տիգրանյան Գրիշա     Գյումրի

Մացակյան Արայիկ     Վանաձոր

                   46 կգ

Մնացականյան Դավիթ    Վանաձոր

Չանգլյան Տիգրան             Վանաձոր

Խաչատրյան Խաչիկ           Մ/Ս

Հարությունյան Սարգիս     Մ/Ս

                     50 կգ

Բարսեղյան Դավիթ            Մ/Ս

Գաբրիելյան Արամ             ՆՀՏ

Խաչատրյան Ավետիս         Գյումրի

Ալավերդյան Արման           Մոնումենտ

                     55 կգ

Մեսրոպյան Էրիկ               Վանաձոր

Մկրտումյան Էմիլ               Դինամո

Ղալաչյան Արտյոմ               Մ/Ս

Առաքելյան Ալբերտ            Աբովյան

                       60 կգ

Յաղուբյան Տիգրան              Էջմիածին

Այվազյան Դավիթ                Մոնումենտ

Ենգիբարյան Սարգիս          Չարենցավան

Հարությունյան Դավիթ        Դինամո

                          66 կգ

Թորոսյան Ռոբերտ              Մ/Ս

Կոմչյան Հակոբ                     ՀՄՄ

Մուսայելյան Վլադիմիր       Արմավիր

Մարուքյան Գոռ                    Վանաձոր

                          73 կգ

Գևորգյան Սամվել                 ԵՕՀՊՄՔ

Ամիրխանյան Էրիկ                ՆՀՏ

Բադալյան Մեսրոպ                Մ/Ս

Հակոբյան Վաղինակ              ՀՄՄ

                          +73 կգ

Համզոյան Էրիկ-Գոռ              Դինամո

Շահնազարյան Գոգա             Վանաձոր

Բեգլարյան Արման                  ՆՀՏ

Գինոսյան Սահակ                    ՆՀՏ

Թիմային հաշվարկով  տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ.

1. Մալաթիա-Սեբաստիա  Համալիր Մարզադպրոց

2. Վանաձոր

3. Հայաստան Մարզական Միություն

1395 1396 1397
1398 1399 1400
1401 1402 1405
1406 1407 1408
1409 1412 1413

                                                                                                                           

 



Պաշտոնական հովանավոր

Մեր գործընկերները

Հովանավորներ

Վիդեո